Büşra Bodur

Tasarımcı

1997 Tokat doğumludur. Henüz 2 yaşındayken ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmıştır. Yaşamına halen aynı yerde devam etmektedir.

İlk ve orta okulda öğretmenlerinin yönlendirmesiyle bilgi yarışmaları ve matematik olimpiyatlarına katılmıştır. Sonucunda da Okul birinciliği madalyası kazanmıştır.

2019 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünü, 2020 yılında ise çift anadal programı olan Mimarlık bölümünü Onur Belgesi ile bitirmiştir. Öğrencilik yıllarında katıldığı bir platformda yazarlık yapmış ve birçok yazı yayınlamıştır. Mimarlık kariyeri boyunca mesleğinin gerektirdiği tüm ortamlarda bulunarak birçok projeye değer katmıştır.

2 yıllık mimarlık deneyiminden sonra teknolojinin ilerlemesi ve dijital dünyada kullanıcı deneyiminin artan önemi nedeniyle UI/UX tasarımına yoğunlaşmıştır ve bu alanda çalışmalar yapmaktadır. 

User Interface, UX Research, Interaction Design, Competitor Analysis, Personas, Emphathy Maps, User Journey, Wireframes, Prototypes, Moodboards, Design System, Mockups, Information Architecture ve User Flow gibi başlıklar aktif uzmanlık alanlarıdır.

Aynı zamanda AutoCAD, Sketchup, Enscape, Lumion, Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Figma, Canva gibi birçok 2D-3D çizim ve tasarım programlarını da aktif olarak kullanmaktadır.

Doğa ve manzara fotoğrafları çekmek, akrilik boyama yapmak ve orman kamplarına katılmak hobileri arasındadır.

Son zamanlarda Süleyman Bayramoğlu’nun yönlendirmesiyle yapay zeka ve biyomimikri alanlarına olan ilgisi artmıştır. Bu yönde derin araştırmalarına devam etmektedir.

 

BioTR’de içerik üreticisi, araştırmacı ve genel yönetici olarak görev yapmaktadır.

0