Zehra Ağırtmış

Moleküler Biyolog

2002 yılında İstanbul’da dünyaya geldi.  İlkokul çağlarında doğa bilimlerine ilgisi çok fazlaydı. Bu ilgi artarak devam ettiği için lise döneminin en başlarından beri ilerleyeceği alan belliydi.

2020 yılında Biruni Üniversitesi mühendislik ve doğa bilimleri fakültesinde yer alan moleküler biyoloji ve genetik bölümüne yerleşti ve halen eğitimi bu alanda devam etmekte. Üniversite eğitiminin başlarından beri birçok toplulukta bilim üzerine yapılan kongre, zirve gibi çeşitli etkinliklerde aktif bir şekilde rol aldı. 2023 yılı mayıs ayında Süleyman Bayramoğlu ile yolları kesişti ve çalışma hayatı başladı. 2023 yılı ağustos ayında Ümraniye eğitim ve araştırma hastanesine bağlı olan Gen Era Diagnostikte yaz stajını tamamladı. Bölümün getirisiyle biyoloji alanındaki bilgileri Süleyman Bayramoğlu’nun teşvikiyle mantar alanında kazanımlar edinmekte ve mikoloji ile ilgili çalışmalar yapmaktadır.

Bir biyolog olarak en büyük tutkusu doğayla ve hayvanlarla vakit geçirmek.

 

Yoğun tempoda geçirdiği lisans hayatının sonuna yaklaşmışken kendisine çizmiş olduğu yolda biyoteknoloji ve biyomimikri alanında ilerlemeyi hedeflemektedir.

 

0