Biomimicry Institue
AskNature.org

AskNature, doğal dünyaya dair bir saha rehberidir; gözünüzü sadece doğadan değil, doğadan neler öğrenebileceğimize çekmek için tasarlanmıştır. Doğadan ilham alan tasarımın herkes için standart uygulama haline gelmesine yardımcı olan ücretsiz ve açık bir araçtır.

Doğaya Sormanın Değeri İnsan yapımı dünya, derinlemesine bir yeniden tasarım için olgunlaşmış durumda ve bu kez tüm yaşam için iyi olması gerekiyor. Neyse ki etrafımız yaşamı zenginleştiren tasarım uzmanlarıyla (milyarlarca yıldır destansı bir alış-veriş içinde gelişen organizmalar ve canlı sistemlerle) çevrili. Bunlardan daha fazlasını öğrenmenin önündeki engellerden biri, bilgiyi doğadan insan tasarımına aktaracak araçların eksikliğidir. Böylece, "biyolojik planlar" ile modern ürün, süreç ve sistem tasarımı arasında bir Rosetta Taşı yarattık. Burası AskNature.org.

“AskNature, tasarım ilhamı alabileceğiniz bir yer ama umarım aynı zamanda her gün hayran kalacağınız bir yerdir. Hayretle karşılandım ve saygıyla doldum.” -Janine Benyus

Detaylar İçin

Website:

asknature.org

İncele

0